Meglepőt léptek az ukránok – ezt javasolták a húsvéti tűzszünet kapcsán

Volodimir Zelenszkij ugyanakkor megjegyezte, „nagyon jól tudják, Moszkva hogyan manipulál, és fel vannak készülve mindenre”.

Persze egyesek félnek az idősebbektől, mert olyanokra is emlékeznek, amit mások szeretnének elfelejteni. Ma azok a politikusok, megmondó emberek gyűlölködnek Putyin és Oroszország ellen, akik harminc éve még Szovjetuniót, a kommunizmust szolgálták feltétel nélkül.
„Az Öreg. A hétről hétre megjelenő közéleti blogom, véleményem ezentúl ezen a felcímen fog megjelenni. Ahogy lassan távolodtam a fiatalság szép évtizedeitől, egyre többet tűnődtem azon, hogy mit jelent az öregedés, az öreg? A koromat, állapotomat, kinézetemet, élettapasztalatomat? Manapság a hatvanasok-hetvenesek jelentős része még nem öreg, sem fizikailag, sem lelkileg, sem szellemileg. Jól tudjuk, vannak olyan fiatalok, akik már harmincéves korukra megöregedtek, nehézkessé, életunttá váltak, nincs elképzelésük, életre való tervük a jövőt illetően. Az öregség az emlékezet gazdagságát, sokoldalúságát, a tapasztalatot, az évtizedekre visszatekintő történések pontos leírását jelenti. Nem tudom elfelejteni a pillanatot, amikor az ezerkilencszáznegyvenes évek végén apám mellett álltam a gyárudvaron, s éppen bőrkabátos emberek államosították a gyárát. A fehér köpenyének zsebéből nemcsak a pénztárcáját, de a logarlécét és a Mont Blanc-tollát is elvették: mondván, ez az állam tulajdona. Nem tudom elfelejteni a hetvenes éveiben járó Ozoray Schenker Zoli bácsit, a hatalmas termetű katonatisztet, Magyarország 1912. évi kardvívó olimpiai bajnokát, aki az ötvenes évek elején Diósdról kerékpárral érkezett a Római fürdőre, hogy kis juttatásért vívni tanítsa tanítványait. Osztályidegen volt, a „nép ellensége”, még nyugdíját is elvették. Tőle tanultam a többi között fegyelmet, kitartást és az újrakezdés fontosságát. Mély nyomot hagyott bennem 1956. A szovjet hadsereg másodszor lőtte szét Budapestet, a Belvárost. A Móricz Zsigmond Körtéren a Molotov-koktélokkal harcoló három osztálytársammal végzett az orosz katonák dumdum-golyója. Azokban a hónapokban az ország többsége egyet akart: szabadságot és hogy a ruszkik menjenek haza. Sajnos azóta sem volt ennyire egységes a nemzet. A rendszerváltást nagyon akartuk, nagyon akartuk a szovjetmentes Magyarországot, akartuk a parlamentáris demokráciát, a jogállamot. Miután a rendszerváltásnak volt kifutási ideje-nem úgy, mint az 1956-os forradalomnak és szabadságharcnak, így előbb-utóbb kiderült, hogy egyesek nem rendszert akartak váltani, csak rengeteg pénzhez, vagyonhoz jutni. Mások, főként a balliberálisoknak nevezett oldal, most nem a volt Szovjetuniót akarták kiszolgálni, hanem gátlástalanul a Nyugatot, a multinacionális érdekeket, feladva ezzel hazánk nehezen kivívott függetlenségét, önállóságát. ”